יורם טהרלב

איזו מדינה! החוויה הישראלית בשירים


מופע סטנדאפ של יורם טהרלב
א
יזו מדינה!
61 שנה שרים וצוחקים
 

אחד מחכמי ישראל אמר שהשירים נכתבו על ידי אנשים בעלי לשון ומליצה, אבל אחר כך הורטבו יפה-יפה בדמעותיהם של ישראל ונעשו סליחות. ואכן נראה שהשירים העבריים, בעומק חדירתם אל הלבבות, הם התיעוד האמין ביותר להיסטוריה, לחוויה ולתחושת השייכות הישראלית. הם גם המטען היקר ביותר שהישראלי נושא איתו בכל דרכיו, הן בארץ והן בעולם. 
 

במופע איזו מדינה!, ערב תוסס ומלא צחוק, יורם טהרלב מסכם את 61 שנות החוויה הישראלית דרך השירים. הוא עוקב אחרי השירים המתעדים את ראשוני החולמים והיוזמים, את קולות המלחמות, את משחקי הילדים, את המאכלים, המשברים, הנעורים, המנהגים, את היחס לנשים, האהבה, החברות והבדידות. כל אלה יחד מהווים פסיפס המציג תמונה צבעונית ורבת פנים של החוויה הישראלית, ובמידה רבה – של הזהות הישראלית לדורותיה. 

תוך יכולת נדירה להצחיק וגם לרגש, טהרלב מביא איתו ידע עצום בהיסטוריה של המדינה, נכסים מאוצרות החוכמה של עם ישראל, עברית עשירה ומלאת הפתעות, כושר סיפורי וירטואוזי והומור חכם, מטלטל ומרענן. לצד הסיפורים, ההתרגשות והצחוק, יש במופע שפע של מוסיקה - שירים ופזמונים בביצועה של הזמרת דלית כהנא אותה מלווה המוסיקאי עופר כץ. השניים מקסימים את הקהל שנסחף לשיר איתם בהתלהבות. נכון שהקהל אינו מפסיק לצחוק ואינו מפסיק לשיר, אך בד בבד הוא חש כי הוא מקבל ערך מוסף ויוצא מהאולם בתחושה שחווה חוויה מרוממת רוח עם מסר של אופטימיות ואהבה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לרשימה מכובדת של אישים, חברות וארגונים שכבר התמוגגו בהופעות של יורם טהרלב.

 לפרטים נוספים  צור קשר.